„Turisas“ koncerte Vilniuje – vikingų kario vardu pasivadinę lietuviai „Berserker“

Balandžio 17 d. Vilniaus klube „New York“ vienintelį pasirodymą Lietuvoje surengsiančios suomių folk metalo grupės „Turisas“ gerbėjų laukia siurprizas. Oficialiai patvirtina, kad skandinavų žvaigždžių pasirodymą pradėti patikėta sparčiai populiarėjančiai lietuvių melodingojo metalo grupei „Berserker“.

BERSERKER_foto

Grupės „Turisas“ pageidavimu jai buvo išsiųsti trijų mūsų šalies grupių įrašai. Sėkmė šįkart nusišypsojo 2009 m. Vilniuje muzikuoti pradėjusiam kolektyvui „Berserker“. Gali būti, kad vilniečiams sėkmę lėmė ir tai, kad grupės pavadinimas yra tiesiogiai susijęs su vikingų era: Berserker yra iš istorinių sakmių gerai žinomo bebaimio skandinavų kario vardas.

Grupė „Berserker“, kuri kovo 7 d. pažymėjo penkerių metų kūrybinę sukaktį, yra gerai pažįstama mūsų šalies melodingojo metalo fanams. Dažnai Vilniaus ir Kauno klubuose koncertuojantis kolektyvas dėmesio sulaukė sėkmingai pasirodęs muzikos festivaliuose „Lentpjūvės“ ir „Margos pievos“. „Berserker“ aktyviai ir sėkmingai dalyvavo muzikos konkursuose „Artistų artistas“ ir „Muzika ir aš“, o grodami roko grupių kovų „Route 66“ ir „Broadway Star“ finaluose užėmė prizines vietas.

Pasak „Berserker“ narių, jos kūryboje atsispindi vidinė ir išorinė kova. Vidinė – tai asmeniniai išgyvenimai, asmenybės dvilypumas, išorinė – socialinė nelygybė, globali industrializacija, gamtos niokojimas. Grupės kūrybos vizija – muzika, kurioje susiliejusios epiškos melodijos ir apokaliptiniai tekstai, nukeliantys kiekvieną klausytoją į jo paties susikurtą nežemišką, magišką, fantastinę realybę.

Pernai vasarą grupė savo gerbėjams pranešė svarbią naujieną – „Berserker“ sudėtį papildė nauja vokalistė. Šiuo metu grupė nauja sudėtimi kuria ir įrašinėja kūrinius, kurie dar šiemet turėtų pasirodyti naujame albume. Taip pat jau artimiausioje ateityje „Berserker“ žada pristatyti naują vaizdo klipą, kurio nekantraudami laukia visi grupės gerbėjai. Neabejojama, kad naujos kūrybos dainos nuskambės ir bendro su „Turisas“ koncerto metu.

Pasaulinį pripažinimą pelnę suomių folk metalistai „Turisas“ gastrolėse „We Ride Together – European Tour 2014“ melomanams pristato ne tik populiariausias savo dainas, bet ir paskutinį grupės studijinį albumą „Turisas 2013“.

Šiemet gastrolių Europoje metu grupė „Turisas“ surengs apie 40 koncertų. Daugelyje kaimyninių šalių koncertai jau įvyko, o turą pabaigs pasirodymai Latvijoje ir Lietuvoje bei gimtojoje Suomijoje. Iškart po to jų laukia beveik mėnesio trukmės turas po Šiaurės Ameriką kartu su tautiečiais „Korpiklaani“. Bilietus į vienintelį Lietuvoje „Turisas“ koncertą, kurį pradės lietuviai „Berserker“, galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose ir internete.

 „Turisas“ paskutinio singlo „Ten More Miles“ vaizdo klipas:

„Berserker“ – „Viking Ship“ (festivalyje „Margos pievos“):

http://youtu.be/XFX6xs8-WZM

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.