„Nine Inch Nails“ koncertas Rygoje

Gegužės 6-ąją Rygos arenoje pasirodys garsiausia industrinio roko grupe laikomi amerikiečiai „Nine Inch Nails“. Tai bus vienintelis grupės koncertas Baltijos šalyse – Vilniaus į savo koncertų grafiką grupė neįtraukė.

NIN

Koncerte grupė pristatys šiemet išleistą aštuntąjį studijinį albumą „Hesitation Marks“. Tai pirmas „Nine Inch Nails“ albumas po penkerių metų pertraukos. Įtakingas JAV muzikos žurnalas „Rolling Stone“ įrašui davė keturias žvaigždutes iš penkių ir apibūdino kaip vieną stipriausių grupės karjeroje.

„Nine Inch Nails“ startavo1988 m., Klivlende. Grupėje yra tik vienas oficialus narys – multiinstrumentalistas Trentas Reznoras. Koncertuose jį lydi vis besikeičiantys muzikantai.

Per ilgą karjerą grupė buvo nominuota 12 „Grammy“ apdovanojimų, iš kurių du laimėjo – už dainas „Wish“ ir „Happiness Is Slavery“. Iš viso grupė yra pardavusi per 30 milijonų albumo kopijų.

Į muzikos istoriją „Nine Inch Nails“ įėjo kaip industrinio roko pionieriai, sugebėję išpopuliarinti šį specifinį, mechanizuota elektronine muzika pasižymintį muzikos stilių. Didžiausi grupės hitai – „Closer“, „Head Like a Hole“, taip pat „Hurt“. Pastarąją vėliau perdainuodamas dar labiau išgarsino amerikiečių country muzikos atlikėjas Johny Cashas.

Trentas Reznoras yra žinomas ir kaip filmų garso takelių autorius. Kartu su kolega muzikantu Atticusu Rossu jis parašė muziką filmams „Mergina su drakono tatuiruote“ (orig. „The Girl With The Dragon Tattoo“) ir „Socialinis tinklas“ (orig. „The Social Network“). Už pirmąjį buvo apdovanotas „Grammy“, už antrąjį – „Oskaru“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.