Labdaros koncerte – pasaulio jaunimo chorų laureatai iš JAV

Liepos 14 d. Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje įvyks Detroito jaunimo choro (JAV) labdaros koncertas. Šis kolektyvas yra tituluojamas vienu geriausiu pasaulio jaunimo choru. Detroito jaunimo choro repertuaras apima gospel ir Motown (soul pirmtakas) muzikos stilius.

Photo_main

Detroito jaunimo chorą sudaro 26 moksleiviai iš Mičigano valstijos Detroito miesto. Šio choro vienas didžiausių laimėjimų – 2012 m. pasaulio jaunimo chorų žaidynėse pelnytas laureatų titulas. Detroito jaunimo choras, per savo veiklos metus pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą, yra kviečiamas dalyvauti didžiausiuose Afrikos, Azijos ir Europos muzikos bei chorų festivaliuose. Chorui yra tekusi garbė surengti pasirodymą JAV prezidento Baltuosiuose rūmuose, koncertuoti Kenedžio centre, Londono arenoje „Millennium Dome“.

Pasirodymų metu prie choro prisideda garsūs atlikėjai ir grupės, tokie kaip Maya Angelou, Aretha Franklin, Pete Seeger, Al Green, „The Four Tops“, „Sweet Honey in the Rock“, „The Temptations“. Detroito jaunimo choras dalyvavo televizijų NBC „Today Show“, NPR „All Things Considered“ laidose, PBS apdovanojimuose, apie jį rašė leidiniai „American Theatre Magazine“ ir „The Wall Street“. Choras savo pasirodymus yra surengęs beveik visose JAV valstijose ir Kanadoje.

Detroito jaunimo choras priklauso 1992 m. įkurtai MOSAIC jaunimo teatro ir menų mokyklai, kurios tikslas – stiprinti jaunų žmonių kūrybinį potencialą, auginti pasitikėjimą savimi bei įkvėpti jaunimą kurti. MOSAIC mokyklai jos veiklos misiją įgyvendinti padeda muzikos profesionalai, kurie jaunimui dėsto scenos menų, muzikos ir teatro pamokas. Ši MOSAIC mokymo sistema sulaukė pripažinimo visoje JAV.

Detroito jaunimo choras kaip inovatyviausias jaunimo projektas buvo apdovanotas Amerikos švietimo tarybos, Amerikos mokytojų federacijos, Amerikos teatro ir švietimo aljanso ir kitų JAV formalaus bei neformalaus švietimo institucijų apdovanojimais.

Pinigai surinkti užparduotusDetroito jaunimo chorokoncerto Vilniuje bilietus bus skirti paremti ExCeljaunimo mainų programą. „ExCel yra JAV ir Lietuvos moksleivių kultūros, švietimo ir lyderystės mainų programa, suteikianti moksleiviams galimybę vienerius mokslo metus viešėti amerikiečių šeimose ir mokytis vietos mokyklose. Prezidentas V. Adamkus šią programą yra įvardinęs kaip vieną svarbiausių Amerikos kompanijų remiamų iniciatyvų, stiprinančių ilgalaikius JAV ir Lietuvos ryšius.

Renginį pristato 15-os metų veiklos Lietuvoje sukaktį švenčianti JAV bendrovė „Strategic Staffing Solutions“ ir JAV ambasada, koncertą organizuoja „Gera Muzika Gyvai”. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ambasada Detroito jaunimo choro nariams rengia ekskursiją į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą bei JAV ambasadą.
Koncertas

Liepos 14d.19val. Šv.Kazimiero bažnyčia, Vilnius

Daugiau info: www.gmgyvai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.