VELNIO AKMUO 2014: ekstremali energija ir rokenrolo ritualai

Jau šį savaitgalį Anykšciuose prasidės festivalis „Velnio akmuo“. Intensyvus veiksmas Dainuvos slėnyje užvirs ketvirtadienį, o stiprią renginio pradžią garantuos triguba ekstremalumo, bliuzo ir avangardo porcija iš Skandinavijos – ARCH ENEMY, SHINING ir BLUES PILLS. Ankstyvo savaitgalio karštį padės pajusti ir įvairiose festivalio teritorijos vietose išdėstytas netradicinių pramogų minų laukas.

Blues-Pills

Rinktinių „Velnio akmens“ atlikėjų frontą šiemet sudaro 35 kolektyvai iš įvairių pasaulio šalių. Jau tradiciškai festivalio braižas remiasi į roko ir metalo muzikos scenas, tačiau būtent kitų žanrų – bliuzo, post–roko, hardcore, džiazo – priemaišos, psichodelika, duslus garažo skambesys, nostalgiškas šešiasdešimtųjų vintažas bei tarp genialumo ir beprotybės balansuojantys postmodernistiniai eksperimentai suteikia šiemetiniam „Velnio akmeniui“ išskirtinį prieskonį. Idealų balansą tarp ekstremalaus ir sunkiasvorio džeržgesio ir nurauto rokenrolo šiemet garantuoja trys festivalio scenos. Dvejose iš jų – Vakarų ir Rytų – koncentruosis pagrindinis festivalio muzikinis veiksmas.

Būtent šiose erdvėse pasirodys ekstremaliųjų žanrų klasikai švedai IN SOLITUDE, amerikiečiai INQUISITION ir HAVOK, japonų doom metalo legendos CHURCH OF MISERY. Atmosferiška ramybe ir dramatiškomis kulminacijomis festivalio dvasią praskaidrins post-roko trejetas PG.LOST, SHOW ME A DINOSAUR ir TESA, į sunkiasvorio doom metalo gelmes panardins rituališkiems performansams prilygstančiais pasirodymais garsėjantys lenkai OBSCURE SPHINX, šešiasdešimtųjų psichodelika hipnotizuos švedai BLUES PILLS, industrinę paniką skleis norvegai SHINING, o atsinaujinę ARCH ENEMY priblokš naujuoju savo koziriu – stipriabalse ir seksualia mėlynplauke Alissa White–Gluz.

Kryptingos kūrėjų, padėsiančių įprasminti šeštojo „Velnio akmens“ dvasią, paieškos festivalio organizatoriams leido sukirsti rankomis ir su solidžiausiais industrijos profesionalais, ir su Lietuvoje mažiau girdėtais muzikos pasaulio atradimais. Vienintelis roko ir metalo scenas jungiantis festivalis Baltijos šalyse visų pirma orientuojasi į turinio kokybę, todėl vienodos pagarbos „Velnio akmenyje“ sulaukia ir šiandienos aktualijos, ir ateities perspektyvos. Dėl nestandartinio požiūrio festivalis be kita ko leidžia susipažinti su dar nespėjusių išpopuliarėti ar masinio pripažinimo tiesiog nesiekiančių nišinių menininkų kūryba.

„Pradėję nuo 18 grupių ir vienos scenos, vieno baro, tinklinio ir rokotekos, šeštąjį Velnio akmenį pasitinkame su trimis scenomis, grupių skaičius perlipo tris dešimtis, o visiems atvykusiems galime pasiūlyti bent keliolika kūrybingų pramogų. Kinas, futbolas, tinklinis, Rocktheque, Mc Growl, būgnų kovos, protmūšis – VA Galvūzai, specialus „4–tosios scenos“ vakarėlis… Be to, šiemet skyrėme kaip niekada daug dėmesio šviesoms ir garso kokybei“, pasakoja renginio koordinatorė Dainora Spiglytė. „Siekiame, kad „Velnio akmuo“ taptų nepamirštama trijų dienų patirtimi ir muzikinio turinio gurmanams, ir tiesiog ieškantiems kokybiško tūso“.

Nevaržoma laisvė ir rokenrolas jau seniai tapo „Velnio akmens“ vizitine kortele. Intensyvus trijų parų vakarėlis Šventosios upės pakrantėje išaugo į ne mažiau energingą, tačiau tarptautinių festivalių standartus atitinkantį muzikos ir meno reiškinį ieškantiems ir galingo ekstremalumo užtaiso, ir naujų nestandartinių potyrių.

Festivalio bilietais prekiauja „Tiketa“ ir VA eBilietai.

Daugiau informacijos: www.devilstone.net

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.