Vilnius – 12/18/22 – Pramogų salė „Vakaris Vilnius“ („Pramogų bankas“, 3 aukštas) – VELNIAVA\’2022 (festival)

Kas
VELNIAVA'2022 (festival)
When
Sekmadienis, 18 gruodžio, 2022
19:00 - All Ages Buy Tickets
Where
Pramogų salė „Vakaris Vilnius“ („Pramogų bankas“, 3 aukštas) (map)
Pamėnkalnio 7
Vilnius, Lietuva
Other Info
VELNIAVA'2022:
ROTTING CHRIST (black metal; Graikija)
ON THORNS I LAY (doom/death metal; Graikija)
JUODVARNIS (dark metal; Lietuva)

**********************
Renginys „Velniava‘2022“ sugrįžta su graikų legenda „Rotting Christ“
Kalėdos gali būti ne tik linksmos, bet ir trankios. Šiemet jų išvakarėse į Vilnių sugrįš pandemijos metu gimęs renginys „Velniava‘2022“. Juo labiau, kad jame skambėsianti muzika tikrai nėra silpnų nervų klausytojams. O kai pagrindinė susibūrimo žvaigždė yra kultinė ekstremalaus metalo grupė iš Graikijos „Rotting Christ, abejonių nekyla: vakarėlis bus išties karštas! Kartu jame pasirodys dar vienas graikų kolektyvas „On Thorns I Lay“ ir Lietuvos sunkiosios muzikos pasididžiavimas „Juodvarnis“. „Velniava‘2022“ vyks gruodžio 18 d. (sekmadienį) Vilniaus klube „Vakaris“.

„Rotting Christ“ - tai neabejotinai žymiausia ir populiariausia visų laikų Graikijos sunkiosios scenos grupė. Tuo pačiu metu, kai pasaulyje į pirmas gretas veržėsi aršūs Norvegijos juodojo metalo atstovai, Europos pietūs turėjo savo atsaką - „Rotting Christ“. Tai grupė, kuri formavo regiono skambesį ir per 35 veiklos metus pelnė tikros legendos statusą. Pirmieji kolektyvo albumai iki šiol vadinami nemirtinga ekstremalios muzikos klasika, nepraradę savo istorinės vertės. Nors kai kurios grupės iš pirmosios black metalo kartos nesėkmingai bando atkartoti savo šlovės laikus, šie graikai išlieka aktualūs, novatoriški bei patrauklūs iki šių dienų.

Praėję ekstremaliausius stilistinius išbandymus nuo grindcore iki įvairiausių black metalo formų, šiandien „Rotting Christ“ pasižymi išskirtiniu, su niekuo kitu nesumaišomu skambesiu. Tamsus, atmosferiškas, paslaptingas muzikos šydas bei antikiniai graikiški motyvai kuria patį tikriausią sunkųjį ritualą. Kiekvienas grupės albumas – tai kažkas neatrasto, naujo ir paslaptingo. Įspūdingiausiai kolektyvo kūryba atsiskleidžia per gyvus koncertus – „Rotting Christ“ iki šių dienų išlieka viena daugiausiai koncertuojančių metalo grupių, pasižyminti energingais ir užburiančiais pasirodymais.
Kitas renginio dalyvis iš Balkanų pusiasalio yra „On Thorns I Lay“, kuris 90-ųjų pradžioje startavo kaip „Paralysis“, vėliau „Phlebotomy“, kol 1994 m. grupė pakeitė pavadinimą į dabartinį ir išleido pirmąjį death/doom stiliaus albumą. Bėgant metams grupė savo muziką vystė, artino net iki gotikinio metalo, koncertavo kartu su tokiomis puikiomis grupėmis kaip „Dream Theater“, „In Flames“, „Anathema“, „Septicflesh“ ir daugeliu kitų. Pandemijos metu „On Thorns I Lay“ išleido kol kas paskutinį savo studijinį albumą „Threnos“ (2020), kurio muzikos stilius yra grynas atmosferinis doom/death metalas - grįžtama prie šaknų!

Trečiasis mini festivalio „Velniava‘2022“ dalyvis – grupė „Juodvarnis“, kuris jau dešimt metų skraido Lietuvos metalo muzikos padangėje, nešdamas žinią apie visus mus supantį įvairų, trapų ir kartais baisų pasaulį. 2020 metais išleistas naujausias kolektyvo albumas „Nerimo dienos“ dar vis sukasi daugelio melomanų grojaraščiuose, nes jis – kaip niekad aktualus. Grupės skambesys savitas, nes jame susipina metalas, simfoninė muzika bei įvairūs pasaulio muzikos garsai, o galingos vokalo partijos tik dar labiau sustiprina kiekvienos dainos žinutę. Kiekvienas „Juodvarnio“ koncertas - kitoks ir savaip unikalus, tačiau visus juos jungia nežmoniška grupės energija ir absoliutus atvirumas klausytojui.

„Velniava‘2022“ bus geras apšilimas prieš bene didžiausią metų šventę. Galingas kelių kolektyvų pasirodymas taps gera įžanga į šių metų Kalėdas ir neturėtų palikti abejingų – tiesiog neverta prarasti tokios patirties! Tad priešpaskutinį metų sekmadienį, gruodžio 18 d., jau galima rezervuoti sau klube „Vakaris“ Vilniuje.

« Back to the calendar

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.