Lietuvoje pirmą kartą koncertuos garsi amerikiečių roko grupė „Kamelot“

Pavasarinės sėjos derlių nuimsime rudenį. Spalio 5 dieną į Lietuvą pirmą kartą koncertuoti atvyks viena įžymiausių JAV progresyvaus power ir simfoninio metalo grupių „Kamelot“. Amerikiečiai su dar dvejomis grupėmis, kurių vardai bus paviešinti vėliau, surengs vienintelį koncertą Vilniuje, „Forum palace“.

KAMELOT_01

Bilietai į šį renginį jau platinami visose „Bilietai LT“ kasose ir internete www.bilietai.lt.

Grupės „Kamelot“ priešistore laikoma 1988 metais gitaristo ir dainų kūrėjo Thomas’o Youngbloodo su kolegomis Tampoje (Floridos valstijoje), suburta melodingą sunkiąją muziką grojanti komanda „Camelot“. Oficialiai, jau pasivadinę „Kamelot“, šie muzikantai startavo 1991-aisiais. Šiuo metu Thomas Youngbloodas su boso gitaristu Seanu Tibbettsu, kuris šioje komandoje groja su pertraukomis, yra vieninteliai likę originalios sudėties nariai. Vis dėlto narių pasikeitimai visiškai nepaveikė nei „Kamelot“ muzikos kokybės, nei pasaulinio jų prestižo. Grupės gretose per visą karjerą du kartus keitėsi ir vokalistai, nors kiekvienas frontmenas sėkmingai ir savitai formavo jos muzikinį veidą. Aštuonerius metus nuo susikūrimo čia dainavusį Marką Vanderbiltą 1998 metais pakeitė stipraus, įsimintino balso savininkas norvegas Roy Khanas, atėjęs iš išsiskirsčiusio kolektyvo „Conception“. Jis su grupės „Kamelot“ įkūrėju T. Youngbloodu iki 2011 metų sudarė ir produktyvų kūrybinį tandemą. Nors 2010 metais sušlubavo frontmeno sveikata, niekas nepranašavo dar vienos vokalisto kaitos. Todėl vėlesnis R. Khano atsisveikinimas su grupe buvo gana netikėtas, jei ne patiems buvusiems jo bendražygiams, tai šios komandos gerbėjams.

Išėjus R. Khanui, savotiškai prasitęsė šių amerikiečių tradicija grupėje turėti skandinavišką balsą – vietą prie mikrofono „Kamelot“ gretose užėmė švedas Tommy Karevikas. Jis pats labai didžiuojasi būdamas “Kamelot” nariu. “Man didelė garbė būti šios muzikantų šeimos dalimi, todėl nekantriai laukiu, kada su vaikinais galėsiu pradėti naują grupės erą. Pilnai suvokiu didelę atsakomybę prieš naujuosius kolegas ir grupės gerbėjus. Man tai yra asmeninis iššūkis, bet pažadu atiduoti grupei save visą. Nuo šiol prasideda nauja kelionė ir aš nekantriai laukiu susitikimo su jumis visais, kad išreikščiau pagarbą šio kolektyvo muzikai”, sakė Tommy dar prieš pirmąjį savo pasirodymą su “Kamelot” 2012-aisiais. Nors jo dainavimo manierą bandyta lyginti su buvusio ilgamečio frontmeno, ilgainiui naujas dainininkas įnešė savitą ir svarų indėlį į šios komandos skambesį. Pats “Kamelot” įkūrėjas Thomas Youngbloodas pabrėžė, kad Tommy Karevikas pranoko visus lūkesčius, taigi tolimesnės grupės perspektyvos yra kuo puikiausios.

Nuo 1995 metų grupės „Kamelot“ diskografijoje susikaupė 10 studijinių albumų. Vienuoliktasis, pavadintas „Haven“, kurio beveik 3 metus nekantriai laukė jų fanai, pasirodys šių metų gegužės 5 dieną. Jį grupė pristatys per JAV ir Europą nusidrieksiančiame koncertiniame ture „World Tour 2015“, kurio viena stotelė bus spalio 5 dieną Vilniuje, „Forum palace“.

 

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.