Scorpions“ muziką Lietuvoje pristatys buvęs jos gitaristas Uli Jon Rothas su grupe

Net ir tvirtai tikintiems priežasties ir pasekmės dėsniu gegužės mėnuo žada muzikinį siurprizą. Bandę solidžiai užbaigti ilgametę karjerą, bet dabar neribotam laikui atidėję šias užmačias mūsų publikai gerai pažįstami vokiečių roko veteranai “Scorpions” į Lietuvą “pritraukė” ir savo buvusį gitaristą Uli Jon Rothą. Šis daug roko muzikos scenai nusipelnęs atlikėjas, dainų kūrėjas ir muzikos pedagogas su savo grupe mūsų šalyje surengs net tris koncertus: gegužės 14 d. pramogų salėje „Renginių Oazė“ Kaune, gegužės 15 d. pramogų salėje “Vakaris” Vilniuje ir gegužės 16 d. klube „Ramybė“ Palangoje.

UJR_01

Bilietus į visus tris Uli Jon Rotho ir jo grupės koncertus jau galima įsigyti visose „Bilietai LT“ kasose ir internete.

Dar ankstyvais 70-aisiais Uli Jon Rothas su bendraminčiais Hanoveryje subūrė roko grupę “Dawn Road”. Sėkmingo atsitiktinumo dėka, kai po debiutinio albumo išleidimo karjeros šuoliui pasiruošusią “Scorpions” komandą į “UFO” iškeitė gitaristas Michaelas Schenkeris, susikirto šių dviejų kolektyvų keliai. Keturi “Dawn Road” nariai tapo “Scorpions” dalimi, o Uli Jon Rothas nuo 1974 iki 1978 metų buvo pagrindinis šios grupės gitaristas ir daugelio kūrinių autorius. Savo indėliu papuošęs ankstyvąją “Scorpions” kūrybą, kuri įamžinta 4 studijiniuose albumuose ir jiems prilygstančiame, auksiniu tapusiame koncertiniame įraše “Tokyo Tapes” (1978), muzikantas pasitraukė iš jų gretų. 1979 metais Uli Jon Rothas subūrė kolektyvą “Electric Sun”, su kuriuo įrašė 3 plokšteles. O po to prasidėjo solidi šio gitaros novatoriaus solinė karjera.

Ankstyvoje kūryboje roko muzikos skambesį nuspalvinęs savo mėgiamo bliuzo technikos potėpiais, Uli Jon Rothas buvo ir vienas pirmųjų neo-klasikinio metalo žanro puoselėtojų. Simfonijų ir orkestrams pritaikytų koncertų kūrimas bei atlikimas. Pasirodymai žymiuose “G3” geriausių gitaristų turuose. “Sky Academy” vardu pavadinto gitarinės technikos mokomojo kurso įsteigimas ir vystymas. Originalių “Sky” gitarų su papildomomis atžymomis, leidžiančiomis grojant pasiekti itin aukštus skambesio registrus, sukūrimas. Tai tik dalis Uli Jon Rotho nuopelnų ir jo talento pasireiškimo, nes įkvėpimo kūrybai iš jo sėmėsi žymūs gitaristai Kirkas Hammettas („Metallica“), Yngwie Malmsteenas, Gus G. (Ozzy Osbourne‘o grupė), Wolfas Hoffmanas („Accept“), Hankas Shermannas („Mercyful Fate“), Michaelas Romeo („Symphony X“) ir daugelis kitų.

Pernai, švęsdamas kūrybinio starto grupėje “Scorpions” jubiliejų, Uli Jon Rothas su bičiuliais išsiruošė į koncertinį turą “Uli Jon Roth – Scorpions 40th Anniversary Tour”. Jo metu jis pirmą kartą lankysis Lietuvoje ir savo gerbėjams suteiks trigubą progą įvertinti jo talentą Vilniuje, Kaune ir Palangoje.

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.