Su MONO Vilniuje pasirodys SÓLSTAFIR ir THE OCEAN

Spalio 21 d. Vilniuje vyksiančiame koncerte kartu su japonais MONO magišką atmosferą kurs ir islandai SÓLSTAFIR bei progresyvieji vokiečiai THE OCEAN. Renginio kontekste šių dviejų grupių nesinori vadinti tiesiog apšildančiomis – tiek SOLSTAFIR, tiek THE OCEAN muzikantai turi ne ką mažesnį kultinį statusą ir kuria tiek pat unikalų, kiekvienam juos atradusiam klausytojui savaip ypatingą garsų meną.

Islandai SÓLSTAFIR ne per seniausiai koncertavo Vilniuje ir buvo pagrindinis vakaro akcentas sausakimšame New York klube. Kad naują albumą pernai išleidęs ketvertas yra neabejotinoje savo karjeros viršūnėje liudija ne tik koncertų maratonai, bet ir naujasis grupės darbas „Ótta“, kuriame šalia iškart atpažįstamo skambesio šliejasi švieži stilistiniai fragmentai. Per dvidešimt metų islandai ištobulino psichodelišką ir dramatiškos įtampos kupiną folk, punk ir sludge derinį, kuris galiausiai atitrūksta nuo bet kokių grynųjų žanrų ir gali būti apibūdinamas tik vienu žodžiu – SÓLSTAFIR.

THE OCEAN kultas prasidėjo 2002 metais Berlyne, kai būrelis muzikantų loftuose įkūrė sau repeticijų ir gyvenamąsias patalpas. Nuo tada į paviršių išniro septyni atmosferiški sludge ir progressive dvasia alsuojantys albumai, ir grupė tapo vertinama visame pasaulyje. Dabartiniai THE OCEAN nariai jau tiksliai nepamena, kiek kartų yra pasikeitusi jų grupės sudėtis – keletas muzikantų yra pradingę tiesiog turų metu… Nepaisant to, jiems pavyko išvystyti vientisą ir galingą – vandenyno plačiąja prasme – koncepciją. Pasak muzikantų, naujausio albumo „Pelagial“ pagrindinė idėja – tai laipsniškas leidimasis į vandens gelmes. Albumo muzika tiesiog vilnija pakilimais ir kritimais, banguoja nuo melodingos harmonijos iki ritminės dekonstrukcijos.

Viena už kitą ekspresyvesnės bei paveikesnę muziką kuriančios grupės – MONO, SOLSTAFIR ir THE OCEAN – visos trys pasirodys koncerte Vilniuje spalio 21 d. Kuri tą vakarą taps esmine ir svarbiausia – beliks pajausti ir nuspręsti kiekvienam koncerto lankytojui, išdrįsusiam leistis į jų hipnotizuojančias muzikos gelmes.

Bilietai prekyboje nuo birželio 10 d. per www.ebilietai.net

Video:

www.youtube.com/watch?v=R8n8Uy5KmvU

www.youtube.com/watch?v=LDgnjc-y9NI

www.youtube.com/watch?v=UAV6g7la7po