Alsarah&the Nubatones (koncertas) – 15-07-23

Kas
Alsarah&the Nubatones (koncertas)
When
Ketvirtadienis, 23 liepos, 2015
19:00 - Amžius neribojamas Buy Tickets
Where
Piano.lt terasa (map)
Vilnius, Trakų g. 9/1 ( Pranciškonų rūmų kiemas), Lietuva
Other Info
Muzikos grupė „Alsarah & Nubatones“ iš Bruklino savo kūryboje efektingai apjungia senąsias Afrikos tradicijas su šviežiomis idėjomis, o kultūros studijas su gyvomis patirtimis, sukurdama unikalų žanrą – Rytų Afrikos retro–pop muziką. Neeiliniais gebėjimais apdovanota grupės lyderė dainininkė Alsarah yra vadinama naująją Nubijos pop ir Sudano retro muzikos princese. Jai scenoje talkina trys puikūs įvairų tautų muzikantai: perkusininkas Rami El Aasser, bosistas Mawuena Kodjovi ir ud instrumentu grojantis Brandon Terzic.

Alsarah yra Sudane gimusi dainininkė, dainų autorė ir etnomuzikologė. Ji nuo vaikystės patyrė, ką reiškia emigruoti ir gyventi skirtingose kultūrose. Pirmuosius aštuonerius savo gyvenimo metus Alsarah praleido Sudano sostinėje Chartume, vėliau jos šeima bėgdama nuo slogaus režimo persikėlė į Taizo miestą Jemene, o 1994 m. kilus pilietiniam karui, išsikraustė gyventi į JAV. Alsarah savo muzikinį kelią pradėjo būdama dvylikos metų. Hadley mieste Masačusetse ji mokėsi scenos menų mokykloje „The Pioneer Valley Performing Arts Charter High School“, vėliau ketverius metus praleido „Wesleyan University“ studijuodama muziką, kur daugiausiai dėmesio skyrė etnomuzikologijai.

Gyvendama Niujorko Bruklino rajone Alsarah pradėjo kurti išskirtinio stiliaus muziką, kurią pavadino Rytų Afrikos retro–pop žanro vardu. Čia ji prisidėjo prie įvairiausių projektų, tokių kaip „The Nilo Project“, kurio debiutinis albumas „Aswan“ radijo stočių tinklo „NPR“ geriausių 2013 m. albumų penketuke užėmė pirmąją vietą. Alsarah bendradarbiaudama su žymiu prancūzų prodiuseriu Débruit 2013 m. lapkritį įrašė albumą „Aljawal“ („Soundway Records“), o su savo naujausia grupe „Alsarah & Nubatones“ 2014 m. kovą išleido debiutinį įrašą „Silt“ („Wonderwheel Recordings“).

Grupė „Alsarah & Nubatones“ gimė iš daugybės pokalbių vykusių per bendras Alsarah ir Rami El Aasser vakarienes apie Nubijos „sugrįžimo dainas“, šiuolaikinius migracijos pavyzdžius bei Sudano ir Egipto kultūrų mainus. Kūrėjus suartino meilė turtingiems pentatoniniams garsams bei bendros migracijos patirtys. Galiausiai šie pokalbiai išsiplėtė tiek, kad į juos įsitraukė armėnų kilmės amerikietis Haig Manoukian, grojantis ud (styginis instrumentas paprastai naudojamas Artimųjų Rytų muzikoje), ir Prancūzijoje gimęs, tačiau iš Togo kilęs bosistas Mawuena Kodjovi.

2014 m. „Alsarah & Nubatones“ išleistas debiutinis albumas „Silt“ greitai sulaukė tarptautinio pripažinimo, atsidurdamas geriausių world muzikos albumų dešimtukuose, renkamuose įvairių radijo stočių ir tinklaraščių. Albumo singlas „Soukura“ (liet. „Per vėlu“) debiutavo „Spin“ muzikos žurnalo tinklaraštyje. Tų pačių metų spalio mėnesį pasirodė albumas „Silt Remixed“, kuriame „Alsarah & Nubatones“ kūriniams remiksus kūrė Bodhi Sattva, Nickodemus, Djeff, Jeremy Sole, „Clap! Clap!“, Captain Planet, Chancha Via Circuito ir daugelis kitų kūrėjų. Šis albumas prestižinio žurnalo „Fact“ buvo išrinktas vienu iš geriausių 2014 metų remiksų albumų.

„Alsarah & Nubatones“ kuriamas Rytų Afrikos retro–pop primena praeito amžiaus septinto – aštunto dešimtmečio Nubijos muziką, perteikiamą su Rytų instrumentuote, aukštomis vokalinėmis melodijomis ir pentatoninėmis kompozicijomis. „Silt“ albumo šaknys siekia Nubijos „sugrįžimo dainas“, kurios buvo pradėtos kurti po masinių šimtų tūkstančių žmonių, gyvenusių žemojoje Nubijoje, perkraustymų aštuntajame dešimtmetyje. Jie kilo Egipte pastačius Nilo potvyniams kontroliuoti skirtą „Aswan High Dam“ užtvanką, dėl kurios dalis Nubijos atsidūrė po vandeniu. Šiose dainose kalbama apie grįžimą į namus, namų grožį bei įkūnijamas nostalgiškas daugiau nebeegzistuojančios vietos ilgesys. „Alsarah & Nubatones“ kūryba atspindi grupės narių muzikinius pažinimus migracijos akivaizdoje, o albumas „Silt“ tapo muzikos sinteze, apimančia aštuntojo dešimtmečio Chartumą kartu su arabų ir Šiaurės Afrikos įtakomis.

Nuo savo pirmoji pasirodymo, vykusio 2011 m. spalio mėnesį, „Alsarah & Nubatones“ yra koncertavusi daugybėje skirtingų prestižinių vietų ir festivalių: „Chicago World Music Festival“ (JAV), „Celebrate Brooklyn Prospect Park“ (JAV), „Kennedy Center“ (JAV), „Lincoln Center“ (JAV), „Arab World Music Festival“ (Kanada), „Hayy Festival“ (Egiptas), „Transmusicales Musicales“ (Prancūzija), „Festival Centro“ (Kolumbija), „Ted X Soba“ (Sudanas) ir kitur. 2015 m. grupei nusimato ne mažiau perspektyvūs – vasarą jų laukia pasirodymai įvairiuose Europos festivaliuose, Egipte ir Kenijoje.

„Alsarah & Nubatones“ – tai galingas balsas ir eklektiškas Šiaurės–Rytų Afrikos, arabų garsų bei tradicijų mišinys. Įtraukiančios, spalvingos bei atviros melodijos, gimusios iš meilės Nubijos muzikai ir nesumeluoto tikėjimo, peržengia visus kultūrinius ar kalbinius barjerus.

« Back to the calendar