Mėnuo Juodaragis 2012: jungtinė ukrainiečių- estų komanda SVJATA VATRA

 

Patvirtinti nauji MJR XV dalyviai – tai unikali grupė, plieskianti temperamentinga muzika, jungiančia ukrainietišką ir estišką folklorą SVJATA VATR.

Svjata Vatra („šventoji ugnis“ ukrainietiškai) 2005 m. įkūrė charizmatiškas trombonistas ir vokalistas Ruslanas, kuris prieš persikeldamas gyventi į Šiaurės kraštą 5 metus grojo viename garsiausių Ukrainos kolektyvų Haydamaki. Išmaišę kone visą Europą, surengę ne vieną nepakartojamą spektaklį, Svjata Vatra šiemet pagaliau atvyksta į Mėnesį Juodaragį. Sakoma, kad joks garso ar vaizdo įrašas neprilygs tam, ką ši grupė parodo scenoje gyvai…! Tad ruoškitės, teks šokti!

Penkioliktasis MJR festivalis iš kosminio kiaušinio išsiris, kaip lemta, paskutinį vasaros savaitgalį, sukviesdamas visus gentainius kerinčiam muzikos ir kultūros pokyliui į jaukiais namais tapusią pasakišką Zaraso salą. Rugpjūčio 24-26 dienomis kasmetinis vyksmas įtrauks savičiausius meno kolektyvus iš viso pasaulio ir kūrybiškai pravers baltų kultūros žinių lobyną.

Teminiame Juodaragio vainike šiemet nutūps paukščiai, – margaplunksniai sakmių pranašai, virtę šimtais totemų ir folkloro simbolių, užburiantys pačiais įvairiausiais balsais ir spalvomis. Skrydžiui įkvepianti žada būti ir kita festivalio tema – Lietuvos aviacijos istorija.

MJR programoje, žinoma, netrūks iškilių muzikos grupių koncertų, nagingų senųjų amatų puoselėtojų, ekomenio entuziastų, ar kultūros tyrinėtojų paskaitų. Bus ir netikėtumų, kaip gi be jų? Juk genys margas, o Mėnuo Juodaragis – dar margesnis ;)

Patvirtinti dalyviai:

SVJATA VATRA (Estija-Ukraina)
TROUM (Vokietija)
GIRNŲ GIESMĖS (Lietuva)
OORCHACH (Lietuva)
GYVATA (Lietuva)
SEN SVAJA (Lietuva)
GASTAUTA (Lietuva)
RUMUNIJA (Lietuva)

…(bus daugiau)

BILIETAI:
MJR XV trijų dienų bilietai pradedami platinti 2012 m. balandžio 2 d. „Tiketoje“ ir balandžio 5 d. „Ragainėje“ (Pilies g.6, Vilnius). Šiuos pigiausius festivalio bilietus galėsite įsigyti iki birželio 1 d., kaina – 85 Lt (su apyranke – 75 Lt). Specialūs bilietai skirti jaunoms šeimoms, bus nuolaidos mokiniams, lengvatos astronautams ir kt., kaip kasmet.

Pilna informacija – renginio svetainėje: www.mjr.lt

 
 
 

1 komentaras

 1. autas parašė:

  Iš Vilniaus autobusas „MĖNUO JUODARAGIS“
  Išvykimas: rugpjūčio 24d. nuo „Spaudos Rūmų“aikštelės 14val. ( 13 val. renkames ).
  Kelionė asmeniui: 50 Lt ( į kainą įeina grįžimas atgal ).
  Grįžimas: 26 d. (sekmadienis) į Vilnių. Numatomas išvykimo laikas: 17:00 val.
  Visa informacija ir vietų rezervacija: rikottt@gmail.com arba 867828788
  p.s. atgal į Vilniu 25lt

 
 

Parašykite komentarą