Lietuviškos muzikos talentų medžioklė

 

Lietuviškos muzikos gerbėjams balandžio 25 d. bus ypatinga data. Vilniaus senamiestyje įsikūrusiame gyvos muzikos klube „Artistai“, vyks vienos dienos lietuviškų roko dainų festivalis-konkursas. Čia susirungs visa eilė perspektyvių, jaunų Lietuvos muzikos kolektyvų ir atlikėjų, tokių kaip: „Baltasis kiras“, „Innuendo‘‘, „Joke“, „Bigsuras‘‘, „Psichodelinis šuo“, „Shamanna bug“, kurie tarpusavyje varžysis dėl geriausios lietuviškos dainos autoriaus titulo.

Konkurse dalyvausiantys muzikos kolektyvai turės galimybę atlikti, net po tris autorinius kūrinius, kurie varžysis dėl geriausios lietuviško roko dainos titulo. Dalyvių pasirodymai bus vertinami itin kompetentingos komisijos, kurią sudarys gerai žinomi Lietuvos atlikėjai ir prodiuseriai. Komisijos nariai, vertindami grupes, atsižvelgs į daugybę kriterijų: atliekamos muzikos originalumą, atlikimo kokybę. Itin didelis dėmesys bus skiriamas kūrinių tekstams – komisijos nariai vertins ne tik tekstų literatūriškumą, bet perduodamą žinutę, garsų sąskambius ir novatoriškumą.

Tiesa, patys muzikantai turėtų stengsis ne ką mažiau, mat prizas tikrai nekuklus. Pirmąją vietą užėmęs nugalėtojų kolektyvas bus apdovanotas galimybe įamžinti savo kūrybą profesionalioje įrašų studijoje.

Konkurso-festivalio vienas iš organizatorių, grupės „MOVO“ lyderis Linas Kubekas teigia jog, pagrindinė konkurso idėja – skatinti muzikantus kurti dainas lietuviškai ir puoselėti lietuvių kalbą.

„Dauguma atlikėjų šiandien nusigręžia nuo lietuvių kalbos ir savo dainoms rašo angliškus tekstus. Nors tai nėra blogai, mano nuomone, daugiau muzikantų galėtų mėginti kurti lietuviškai, nes angliški žodžiai neretai būna gan primityvios formos. Lietuvių kalba yra mūsų gimtoji kalba ir tik ja geriausiai galime išreikšti savo jausmus“, – įsitikinęs L. Kubekas.

Organizatorius mano, kad to itin trūksta alternatyviosios muzikos scenoje. Dėl šios priežasties, konkursas-festivalis ir yra orientuotas į roko kryptį. „Roko, bliuzo, indie, ir kituose muzikos stiliuose lietuvių kalba net ir tarp lietuvių atlikėjų yra ganėtinai retas reiškinys. Esu įsitikinęs, kad išvysime tikrai įdomų renginį, kuris paskatins mūsų atlikėjus kurti lietuviškai“, – lūkesčių nestokoja muzikantas.

 
 
 

0 Komentarai

Galite būti pirmuoju pakomentavusiu.

 
 

Parašykite komentarą