Vilkų puotos atgarsiai

Šeštadienis Vilniuje. Tauro kalnas. Klubas „Propaganda“. Įprastas laikas ir vieta. Įprastas ir organizatorius – klubas „Pikuolis“, tik neįprastoje jam vietoje. O renginį sunku pavadinti įprastu – tai pirmą kartą vykstantis festivalis, pavadintas „Vilkų žiema“.

Vos tik pasirodžius pirmajai informacijai buvau tikra: nė už ką nepraleisiu. Užteko ir pirmųjų dviejų grupių pavadinimų… Ką jau bekalbėti apie vėliau paskelbtą visą sąrašą.

Atslinkus gruodžio 10-ajai mašinytė pati randa kelią numatytosios koncerto vietos link. Tiesa, prieš tai sulauktas jau atvykusių kauniečių skambutis įspėjo: tikėtina, kad viskas kiek vėluos – ir informacija pasirodė teisinga. Tačiau laukimas neprailgsta, juolab suteikta galimybė pasigėrėti puikiais vaizdais iš paskutiniojo „Kilkim Žaibu“. O renkasi tikrai seniai matyti žmonės – vien tik pasisveikinimams „sugaištama“ nemažai… Pastebima ir visiškai nematytų, labai jaunų veidų, kas negali nedžiuginti.

Su valandos „užlaikymu“ atsiveria didžiosios salės durys. Puota prasideda. Kaip ir mėginimai suskaičiuoti puotaujančius. Pastarieji nesėdi „prie stalo“. Priešingai, jie aktyviai migruoja iš didžiosios salės į mažąją, taip apsunkindami susirinkusių kurmių darbą. Galiausiai nubalsuojama, kad publika niekur nedings ir suplauks atgal į pagrindinės grupės pasirodymą. Tik kuri grupė pagrindinė? Štai kur hamletiškas klausimas. Į kurį atsakyti gali tik žmonės, gausiai susirinkdami į salę.

Apie kiekvieną grupę trumpai.

KIELWATER. Net neslėpsiu – mano numylėtiniai. Nors šiame festivalyje beveik prie kiekvienos grupės galiu parašyti šią frazę ir nė kiek nepameluosiu – nei sau, nei kitiems. Grupės, berengiančios diską išleidimui, atliekama muzika kiek pakitus: šiek tiek sunktelėjus, šiek tiek „supaprastėjus“ – kas nėra blogai (bendru atveju). Žinoma, man labiau patiko vienąkart girdėtas jų visiškai „džiazinis“ metalas, tačiau ir tai, kas yra dabar, tinka ir patinka.

Galiu tik pasakyti, kad būsimasis leidinys laukiamas vis nekantriau ir nekantriau…

KIELWATER – Demons

LUCTUS. Patraukę dėmesį pirmaisiais pasirodymais, po to atšaldę mano jausmus keliais nelabai patraukliais (man ir tik man!) pasirodymais, šįkart jie nustebino vėl sudrebinę mano dūšios stygas. Štai ir „nurašyk“ grupę anksčiau laiko :)

LUCTUS – Children that will never more wake up

OBTEST. Pirmoji iš trigalvio vilko galvų – lietuviškoji. Tiek jau to, apie garsą nesakysiu nieko, nes tos košės ir garsu pavadinti neina… Nepaisant to, grupės pasiilgta – ir tai rodo gausiai susirinkusios gretos salėje. Gretos, kurios nesiskirsto per viso „trigalvio headlainerio“ pasirodymą.

OBTEST – Dvylika juodvarnių

SKYFORGER. Braliukai latviai puikūs… kaip visada…

Tiesa, pasirodymas skyrėsi nuo „kaip visada“ – šįkart apsirėdę Latvijos šaulių uniformomis ir atitvėrę sceną spygliuota viela, jie pristatė programą, kuri iki šio festivalio buvo parodyta publikai tik keletą kartų. Pirmą kartą 2008-aisiais Rygoje, kur į nemokamą koncertą susirinko apie 2000 žiūrovų. Po to, po trijų metų ši programa vėl buvo „atgaivinta“ nemokamame koncerte Rygoje (lapkričio 11 d.), Liepojos klube „Fountain Palace“ (lapkričio 18 d.) ir pirmą kartą pristatyta už Latvijos ribų – Vilniuje vykusioje „Vilkų žiemoje“.

Susirinkusi publika – kaip, beje, visada – aktyviai palaikė juos.

SKYFORGER – Kauja Pie Plakaniem, Kauja Pie Veisiem

GODS TOWER. Trečioji trigalvio galva – gudiškoji. „Užkabliavę“ pasirodymu festivalyje KILKIM ŽAIBU, šie atlikėjai buvo laukiami. Pasakyti, kad nuvylė, negaliu, bet ar tik man susidarė įspūdis, kad vokalistas prieš pasirodymą, porą kartų užbėgo laipteliais į Tauro kalną? O turint omeny jo kompleksiją… :)

GODS TOWER – Rising Arrows

VESANIA. Lenkams buvo duotos trys dainos įrodyti, kad jų klausytis noriu labiau nei namie laukiančio alaus. Deja, deja – šaltas, skanus alus nugalėjo :)

Apibendrinant. Pirmas blynas, jei ir buvo kiek labiau apkepęs, tai nereiškia, kad jis buvo prisvilęs :) Puikus grupių sąrašas, gana tikslus grafiko laikymasis (neskaitant pradinio vėlavimo), video mažojoje salėje, tai pasibaigianti ir vėl papildoma alaus bedugnė „bačkutė“… ir, žinoma, nuostabi publika, kurią ne dažnai galima pamatyti tiek gausiai susirinkusią.

Laukiame vasarinio, jau tryliktojo KILKIM ŽAIBU ir antrosios VILKŲ ŽIEMOS!

p.s. Atskiras didelis dėkui Farshui už video. Daugiau šio festivalio vaizdo įrašų rasite šio žmogaus Youtube kanale.

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.