MĖNUO JUODARAGIS 2016: festivalis nustebins nauju garsu ir atlikėjais

Iki festivalio „Mėnuo Juodaragis“ beliko 3 savaitės ir skubame pristatyti dar daugiau atlikėjų. Šiais metais festivalio klausytojai galės mėgautis muzika net keturiose skirtingose erdvėse, – plačiose Dūburio salos erdvėse įsikurs dvi didžiosios scenos ir dvi mažesnės. Festivalio scenose, kur vyrauja alternatyvi, kūrybiška ir postfolklorinė bei eksperimentinė  muzika, pasirodys apie 40 įvairaus žanro kolektyvų ir meno projektų iš Lietuvos.

4 scenos – keturi skirtingi patyrimai

Didžioji festivalio scena bus gausi skirtingų kartų ir stilistikos atlikėjų. Po pertraukos festivalyje vėl pasirodys, gali būti, kad  paskutinį savo koncertą surengs,  grupė „Pievos“, gotikinio roko veteranai grupė „Siela“, ir visuomet puikiai nusiteikę  „IVTKYGYG“.  Neseniai išleidę naują albumą ir švenčiantys 15-os metų jubiliejų, grupė „Žalvarinis“ užkurs galingą šventę, pakviesdami prisiminti ir senąją pagonišką dvasią!

Plačiai žinomas meninio roko kolektyvas Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ scenoje vėl įžiebs nuostabius žvaigždynus šiuolaikinio baltiško skambesio skliautuose!  Dūburio saloje susibūrusius gentainius bandys bendru ryšiu sujungti ir užkrauti tamsiojo metalo energija grupės „Luctus“ ir   „Juodvarnis“.

Šių metų programa dar labiau plečia žanrinius rėmus ir nustebins kiek netikėtais atlikėjais, tokiais kaip „Solo ansamblis“, kurie pakvies į muzikinę kelionę po nekasdienę aplinką. Kitas nemažiau intriguojantis pasirodymas, tai sunkiai apibūdinama grupė „Sheep Got Waxed“, atverianti naujas perspektyvas džiazo, elektronikos ir akademinėje muzikoje . Naują skambesį festivalyje skleis „Garbanotas Bosistas“ – bene ryškiausiai sužibusi Lietuvos roko viltis, kurio skambesyje neabejotinai pajusime kai ką itin savito.

Šių metų festivalyje  namus  ras gausus būrys elektro/eksperimentinės muzikos atlikėjų, kurie gros net dviejose scenose. Pasirodymus surengs post industrinės muzikos meistras NULIS:S:S:S, kreivosios muzikos vėliavnešiai Vilkduja, Obšrr.  O ypatingoje aplinkoje įsikūrusi Eglyno scena kvies pajusti gamtos ir egzistencijos išraiškas  su  unikaliais projektais ir atlikėjais „Girių dvasios“, „Fume“ , „MCKARAS“, „Tiese“ ir kt.

Kaip ir kiekvienais metais festivalyje įsikurs folklorui skirta scena. Šis „Mėnuo Juodaragis“ kaip niekad turtingas tradicinio lietuviško dainavimo, sutartinių pynės ir šokių trenksmo. Folkloro programa nuo entuziastingo ir užvedančio jaunimo, ritualinių būgnų griausmo, stebuklingų kanklių burtų bei ugnies apeigų.

Pristatyti kiekvieną šių metų dalyvį labai sunku, nes jie įvairūs, saviti ir kiekvienas iš jų prisidės kuriant unikalų šių metų skambesį. Pilnas festivalio

Pilnas festivalio „Mėnuo Juodaragis XIX“ dalyvių sąrašas čia

Bilietus galima įsigyti festivalio interneto svetainėje, arba apsilankius krautuvėlėje“Ragainė“ Vilniuje (Skapo g.3).

Pasiteiravimui įsteigta speciali „Juodaragio linija“; – tel. 8 700 77874.

— —

Festivalio svetainė – http://www.menuojuodaragis.lt
Facebook – https://www.facebook.com/MJRfest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.