Velnio akmuo 2012: pristato legendinių ANATHEMA sugrįžimą

Foto: Caroline Traitler

Spaudžiant šalčiui ir nerimstant diskusijoms, kas šiemet festivalyje „Velnio akmuo“ užims garbingiausias pozicijas, renginio organizatoriai pagaliau atskleidžia ilgokai lauktą žinią. Liepos 12–15 dienomis festivalio lankytojų dėmesį prikaustys ir Dainuvos slėnį sudrebins roko ir metalo muzikos gigantai iš Didžiosios Britanijos ANATHEMA.

ANATHEMA kūryba – įvairialypė ir ekspresyvi

Šiuo metu alternatyvųjį / progresyvųjį roką grojantys muzikantai prieš gerą dešimtį metų į pasaulinę šlovę pradėjo kopti su kur kas sunkesne kūryba. Drauge su MY DYING BRIDE bei PARADISE LOST sudarę legendinę britų doom metalo trejybę, ANATHEMA su trenksmu įsiveržė į sunkiosios muzikos erdves. Kritikų ir klausytojų įvertinta už išskirtinį skambesį, grupė pasaulinę sunkiosios muzikos istoriją praturtino tokiais šedevrais kaip „Serenades“ ir „The Silent Enigma“. Devinto dešimtmečio pradžioje įspūdingai debiutavusi ture su CANNIBAL CORPSE, grupė iki šiol nepraranda energijos, įkvėpimo ir šlovės nei metalo, nei roko muzikos scenoje. „Velnio akmens“ organizatoriai teigia, jog nors šiuo metu ANATHEMA sunkiosios muzikos ir nekuria, į renginį grupė atvyks su programa, orientuota į metalo / roko festivalio specifiką.

„Tai ne foninė muzika vakarėliams“

Taip kalba vienas ANATHEMA įkūrėjų, grupės siela Danny Cavanagh, apibūdindamas kolektyvo kūrybines gaires. Ir priduria, jog jų kuriamos muzikos tikslas – giliai sujaudinti klausytoją, pakylėti dvasiškai ar nugramzdinti į šalčiausias sielos gelmes. Šiuo metu grupės nariai tikina pasiekę kūrybinį piką. Tam pritaria kritikai bei liudija ANATHEMA populiarumas visame pasaulyje. Jau du dešimtmečius gyvuojantis kolektyvas gali pasigirti ne tik daugybe aplankytų kraštų bei turtinga diskografija, bet ir nuolatine evoliucija muzikos srityje. Ilgą kelią nuo doom metalo iki progresyvaus ir melodingo roko nukeliavę muzikantai pripažįsta, kad jų kūrybos stiliaus kaita – natūralus bei savaiminis reiškinys. Iš pradžių davus daugiau laisvės fortepijonui, vėliau prasidėjo nesuvaldoma muzikinė raida. Atmosferiškumas, originali ritmika, instrumentinis eksperimentavimas, vokalų ekspresija – tai tik nedaugelis ANATHEMA kūrybos ypatybių.

Festivalio organizatoriams – aukšti grupės reikalavimai

„Velnio akmens“ organizatoriai „ALT events“ neslepia, kad kolektyvą ANATHEMA vertina kaip gan stambią žuvį šiame festivalyje. Su įnoringaisiais britais buvo susitarta tik po dviejų mėnesių atkaklaus darbo. Maža to, kaip ir dera panašaus kalibro atlikėjams, ANATHEMA pateikė aukštų reikalavimų dėl garso, apšvietimo ir kitos techninių niuansų kokybės. Organizatoriai tikina, jog renginyje bus sutelktos visos įmanomos asistavimo grupei pajėgos. Lydima gausaus aptarnaujančiojo personalo, ANATHEMA „Velnio akmens“ auditorijai žada nepamirštamą pasirodymą.

Lietuvoje – ne pirmą kartą

Koncertas „Velnio akmenyje“ – ne pirmoji ANATHEMA pažintis su Lietuva. Pirmąkart čionykštėje scenoje kolektyvas pasirodė prieš aštuoniolika metų, 1994-aisiais, festivalyje „Death Comes“. Gitaristas, vokalistas ir klavišininkas Danny Cavanagh, nemažai keliaujantis su akustine programa, dar geriau pažįstamas lietuviškai publikai: mūsų šalyje muzikantas savo ruožtu yra viešėjęs dukart.

Bilietai į festivalį + kvietimas į kino filmą „Šėtonas manyje“

Bilietus į festivalį galima įsigyti festivalio svetainėje www.devilstone.net. Bilieto kaina: 80 Lt. Vėliau bilietai brangs.

Festivalis „Velnio akmuo“ rekomenduoja egzorcizmo tema sukurtą siaubo trilerį „Šėtonas manyje“ („The Devil Inside“), ir perkantiems bilietą į festivalį  dovanoja kvietimą į šio filmo seansą. Kvietimus gaus pirmieji 50 žmonių, kurie įsigis festivalio bilietus „Tiketos“ kasoje „Siemens“ arenoje (Ozo g. 14, Vilnius). „Tiketa“ festivalio bilietais pradės  prekiauti vasario 13 d.

Festivalio informacija: www.devilstone.net

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.