Koncertas „Tėvynei – Tūkstantmetis“

2009 m. kovo 11 d. klube „Forum Palace“ vyko jau dešimtasis koncertas „Tėvynei – Tūkstantmetis“ , kuriame grojo lietuviai DIKTATŪRA, OBTEST,  THUNDERTALE, broliai latviai – SKYFORGER, svečiai iš Švedijos – MÅNEGARM.

Thundertale @ TĖVYNEI Tūkstantmetis (2008) Månegarm @ TĖVYNEI Tūkstantmetis (2008) Obtest @ TĖVYNEI Tūkstantmetis (2008)

March 11, 2009 club „Forum Palace“ hosted 10th concert „For Homeland – Millenary“ .

Groups: DIKTATURA (Lithuania), OBTEST (Lithuania),  THUNDERTALE (Lithuania), SKYFORGER (Latvia), MÅNEGARM (Sweden).

Thundertale @ TĖVYNEI Tūkstantmetis (2008) Månegarm @ TĖVYNEI Tūkstantmetis (2008) Obtest @ TĖVYNEI Tūkstantmetis (2008)

Taigi, trumpai apie viską. Jei pavyks, tai trumpai :)

Tuos, kas tikisi mano įprastų zvimbimų dėl garso/vaizdo/vietos/organizacijos (pasirinkite norimą), gerokai nuvilsiu.

Neįtikėtina (nors kodėl gi “neįtikėtina”?), bet šis renginys pavyko. Ir pavyko puikiai, nepaisant to, kad organizatoriams teko susidurti su įvairiomis, tame tarpe ir  dirbtinai keliamomis, kliūtimis. Jie ne tik įveikė statomas užkardas, bet ir parodė, kaip atrodo kokybiškas ir gerai organizuotas renginys!

Kodėl “renginys”? Nesinori vadinti “koncertu”, nes man jis panašesnis į labai kokybišką, vienos dienos patalpose vykstantį (indoor) festivalį. Bet jei patys organizatoriai jį vadina koncertu – tai negi dabar su jais ginčysiesi…

Pradėkim nuo vietos, kuri parinkta puikiai. Kai kurie niurzgėjo ir klausė “O kodėl gi ne Mulen Ružas? ne … (įrašom savo variantą)” Iš tiesų, Vilniuje nėra daug koncertinių aikštelių, skirtų tokiam žmonių kiekiui (apie 1000 galvų). Gerokai pamąsčius tikrai suskaičiuosim tik porą tokių… Be to, SEPULTURA bei OBITUARY koncertai parodė, kad Forum Palace gana patogus tiek norintiems pakratyti gaurus, tiek tiems, kurie ramiai :) nori stebėti (arba fotografuoti) grupės pasirodymą. Taigi čia mano didžiulis pliusas organizatoriams – už vietą. Žinoma, yra vienas mažiukas minusas, tačiau jau nuo organizatorių nepriklausęs – alus baigėsi… dukart.. visai baigėsi… Bet, jei prisimintume vienus pirmųjų koncertų Mulen Ruže, tai ir ten esančiam barui prireikė poros koncertų, kol jie suprato KIEK alaus reikia, kad jo nepritrūktų :)

O ir grupių sąrašas asmeniškai man buvo labai mielas ir laukiamas. Juolab, kad pakeitimas (MÅNEGARM) dar nebuvo nė karto matytas gyvai, o tuo tarpu suomių alkoholikai jau buvo regėti keturis kartus…

Likus šiek tiek iki 18 val. Forum Palace salė pakviečia visus į vidų, kur ant scenos pirmasis iš organizatorių žadėtųjų siurprizų – vyriškių formacija KARUŽĖ. Hmmm, nežinau kaip juos pavadinti :), bet jų atliekamos dainos smagiai susiklausė – lauksim kitų pasirodymų (ir seniai žadamų įrašų)! Antrasis siurprizas ne toks malonus, bet šįkart net ir mano labai nemėgstamas Makejevas  “suėjo” :) ir neerzino taip, kaip visada.

Po siurprizų, pirmoji grupė – THUNDERTALE. Kaip kam, o man jie patinka :) Ir kuo toliau, tuo labiau. Puikiai parinkti kūriniai, kaip visada geras atlikimas. O ir puikus garsas leido mėgautis grupės pasirodymu. Jei dar prisiminti Birulio apšvietimą (nerealų, šiame koncerte Birulis perspjovė pats save!), tai bus aišku – kabinėtis nėra prie ko! Tiesiog nėra! ir net nesinori…. O THUNDERTALE jau baiginėja savo pasirodymą puikiai tinkančia šiam koncertui daina “Už Tėvynę”…

Pradžia daug žadanti – laukiam, kas bus toliau… nors gera pradžia – pusė darbo, bet kartais velnias koją pakiša…

Ant scenos – DIKTATŪRA. Ankstesniais kartais, po kelių dainų tai būdavo laikas, išnaudojamas alui. Dabar gi viskas kitaip – kaip tai nebūtų keista man pačiai. Hmmm, gal reikės įsigyt DIKTATŪROS CD, idant patikrinti savo pojūčius? Nuo scenos skambanti muzikau klausosi – ir klausosi maloniai. Grojimo prasme gupė padarius geroką šuolį pirmyn, o ir naujosios (ko gero, naujosios) dainos skamba gerokai melodingiau ir – hmmm – gal lyriškiau… Žodžiu, čia tykojo tikrai nelauktas ir netikėtas šio koncerto siurprizas…

Laikas mano numylėtiniams – OBTEST. Va čia velnias kyšteli savo kojūką – garsas pradeda šokinėti… (Triggeri!!!!!!!!! mlyn….) Bet viskas susitvarko (bent jau garsas tampa panašesniu į tokį, koks jis turi būti) ir galima klausytis… Bet… kažkur ties šia laiko riba įvyksta nedidelis “incidentas”. Pavadinkim jį taip – nors dabar žinau ir suprantu kas ir kodėl, bet  kas buvo – tas buvo. Mane (mandagiai!) sustabdo apsauginis ir paklausia su kuo gi aš susitarus… Po to liepia palaukti ir po kelių minučių (taip pat mandagiai) pasako kažką panašaus į “Dėkui, galite fotografuoti toliau”. Tik aš nelabai supratau, kaip ir ko jis klausinėjo ir kaip aiškinosi, nes kaip vadinuosi ir kas esu – manęs jis nesiteiravo, o aš ir neprisistačiau… Jei galima – tai važiuojam toliau…

Kaip parodė tolesni įvykiai, visų grupių pasirodymai man atrodė gerokai per trumpi – nors įpusėjus MÅNEGARM pasirodymui supratau, kad ne tik kojos iš nuovargio nebelaiko, bet skauda ir nugarą… bet vistiek – per trumpi…. :) O ir tokio atvejo, kad koncerto metu nė karto nepažvelgčiau į laikrodį, nepamenu… Čia tik pažįstamo užklausta, kiek gi dabar valandų, su nuostaba pastebiu, kad jau po dešimtos… Ir viskas – tai vienintelis momentas iki koncerto pabaigos, kai akis buvo nukreipta į laikrodį….

Taigi, gerokai per trumpai pagroję :) OBTEST užleidžia sceną mūsų kaimynams latviams SKYFORGER. Vėl gi, nors jie nėra mano numylėtiniai, tačiau čia skamba neįtikėtinai, nuostabiai! Ar mano nuotaika taip sutapo su koncerto skleidžiamais fluidais, ar tikrai viskas buvo taip puiku – tačiau nė vienai grupei, nė vienam  pasirodymui negaliu prikišt nieko – o man tai nebūdinga… Žinoma, faktas, kad su SKYFORGER vėl yra Kaspars (kuris paskutiniuose matytuose pasirodymuose buvo padaręs “dingau”), mano nuomone yra didelis pliusas, nes būtent jo trūko tiek slovėniškajame MetalCamp’e, tiek latviškajame MetalShow… Net ir pasirodymo įkarštyje atsiradusios problemos su būgnais nesugadino pasirodymo – priešingai! Ta pertraukėlė buvo sėkmingai išnaudota :) Bet dėl laiko trūkumo ar kažkokių kitokių priežasčių SKYFORGER neatliko visų dainų iš numatytojo dainų sąrašo (tarp kurių buvo ir ”Migla migla…”)…

Galiausiai koncerto grand finale – MÅNEGARM! Šią grupę norėjau pamatyti jau seniai – ir ne veltui! Nežinau, ar įmanoma nebuvusiems perduoti tai, kas buvo… Ko gero, reikia vieną kartą pamatyti! Ir, žinoma, išgirsti… Pamatyti ir išgirsti! Vis bandžiau atkapstyti, ar jie pakeitė vokalistą, ar tiesiog koncerte jam duoda daugiau erdvės. Įrašuose vokalas neatrodo toks platus ir stiprus, tačiau koncerte…. O ir bendravimas su publika (kuris kai kuriems užkliuvo) puikus, ir atlikti buvo kūriniai kone iš visų albumų (hmmm, dainų sąrašo tikrai nepasakysiu, bet bent jau man susidarė įspūdis, kad aprėpta buvo daug). Grupė tikrai pakliūna į “must see ASAP” sąrašą!

Bet visa gera galiausiai baigiasi… Baigėsi ir koncertas “Tėvynei – Tūkstantmetis”, griausmingai ir galingai paminėjęs kovo 11-ąją.

O einant namo, vis ausyse skambejo Gillesvisan melodija “La lala raj la lala raj lalalala, Mjödet i hornet, Fläsk …..”

Related Images:

One thought on “Koncertas „Tėvynei – Tūkstantmetis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.