Michaelio Schenkerio muzikinėje biografijoje grupių „Aerosmith“ bei „Black Sabbath“ vardai

Vilniuje balandžio 24 dieną viešėsiantis roko legenda Michaelis Schenkeris jau dabar kursto gitarinės muzikos mėgėjų kalbas. Diskusijose skaičiuojamos grupės, su kuriomis atlikėjas turėjo garbės koncertuoti ar bendrauti, matuojamas muzikinis svoris ir grąžomasi į istorinius faktus. Norėdami paneigti abejones, pateikiame keletą įdomesnių šios personos muzikinės biografijos faktų.

M.Schenkeris kartu su „Scorpions“ grojo jų karjeros pradžioje. Vos tik su roko dinozaurais spėjo įrašyti debiutinį albumą „Lonesome Crow“, iškart perbėgo į britų grupės „UFO“ rankas. Muzikantas neslepia, kad į „Scorpions“ gretas pateko su ten grojusio vyresniojo brolio Rudolf pagalba. „Pamenu, man buvo vos 15 metų. Vakarą leidome įrašų studijoje, o rytą prabudęs savo muziką išgirdau per radijo stotį. Tai buvo pirmas kartas ir tai buvo nepakartojama.“

Be šių dviejų grupių M.Schenkerio kelyje pasitaikė galybė įdomių muzikinių projektų ir pasiūlymų. Istorija išduoda, kad gitaristas ne kartą dalyvavo uždarose improvizacinėse repeticijose su „Aerosmith“. Nors sunkiojo roko atlikėjai M.Schenker vadinosi į savo kolektyvą, dėl neaiškių priežasčių gitaristas scenoje kartu su amerikiečiais taip ir nepasirodė.

Kitas, ne ką įdomesnis faktas – nedviprasmiškas bendravimas su „Black Sabbath“. 1982-aisiais, grupė, keliaujanti iš vieno koncerto į kitą, apsistojo viešbutyje, šalia kurio įsikūręs vietinės reikšmės aerodromas. Gitaristas Randy Rhoads ir du jo kolegos mėgino pilotuoti lėktuvą ir iš paukščio skrydžio nufotografuoti autobuse tuo metu miegojusį Ozzy Osbourne. Įvykus katastrofai, lėktuvas sudužo ir visi trys juo skridę asmenys žuvo. Netekęs sunkiai pakeičiamo grupės nario, Ozzy Osbourne kreipėsi į M.Schenkerį su pasiūlymu prisijungti. Nors ilgo bendravimo metu būta įvairių dvejonių ir apmastymų, visgi dėl asmeninių priežasčių gitaristas šio pasiūlymo atsisakė.

Po didžiųjų grupių pasiūlymų sulaukęs dar daugiau roko muzikos gerbėjų dėmesio, Michaelis Schenkeris nėrė į solo karjerą. Tokį šiandien jį regi pasaulis, tokį jį pamatysime ir balandžio 24 dieną „Forum Palace“, Vilniuje. Bilietus į renginį platina „Bilietai LT“ kasos ir internete www.bilietai.lt.

Video kvietimas:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.