Muziejų naktis Trakų salos pilyje

Š. m. gegužės 17 d. Trakų istorijos muziejus jau aštuntą kartą dalyvauja Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) inicijuojamame renginyje „Muziejų naktis“. Tik kartą per metus akcijoje dalyvaujantys Europos muziejai atveria duris naktį ir suteikia galimybę patirti neišdildomų įspūdžių.

Šiais metais, atsižvelgiant į lankytojų pageidavimus, renginys pradedamas anksčiau. Jau nuo 19 val. pilies kieme senuosius amatus pristatys amatininkai o pilies menėse svečių lauks istoriniai personažai. Norintys pamiklinti ranką kunigaikščių rūmų terasoje galės pašaudyti iš lankų ir arbaletų, smalsieji – ieškoti pilyje paslėpto lobio, patiems smalsiausiems bus pasiūlytos netradicinės ekskursijos. Priešpilyje gardžiais kvapais masins pilies smuklė.

Koncertinė programa, kuri vyks priešpilyje, taip pat prasidės 19 val. Vilniaus teatras „Lėlė“ parodys vaidinimą „Lėlės ir dainos“. Vėliau brolija „Viduramžių pasiuntiniai“ pristatys ne tik riterių kovas, bet ir viduramžių muziką bei šokius.

Susiklostė tradicija į šį tarptautinį renginį kviesti svečius iš kaimyninių šalių. Šįmet savo koncertinę programą atliks tarptautinių ir Rusijos konkursų laureatas šeiminis multiinstrumentalistų ansamblis iš Maskvos „Vesenniaja sviriel“ („Весенняя свирель“). Skambės klasikinė ir įvairių tautų liaudies muzika, atliekama pano fleita, okarina, kena, lamzdeliais ir kt. senoviniais instrumentais.

Sutemoms apgaubus pilies mūrus, bus galima išgirsti dvi roko grupes. Artroko grupė „Insomnia Vera“ pristatys programą „Silentium“. „Silentium – tylos būsena, kurioje tik ir gali gimti garsas, – pasakoja grupės vadovas Kirilas Ščerbakas. – „Insomnia Vera“, nesiekdama kopijuoti populiarių muzikos stilių, savo kūrinius tarsi ištraukia iš tylos. Juk tyla – tai atvirkštinė garso pusė, neatskleistas paslaptingas jo vibracijos kodas. „Insomnia Vera“, atskleisdama šią paslaptį, scenoje paverčia tylą garsu. Muzikos stiliai turi regioninių kultūrinių šaknų, o tyla yra multikultūrinis reiškinys, vienijantis skirtingus pasaulius, jis nepavaldus laiko galiai.”

Koncerto svečias – talentingasis Dainotas, kelių televizijos projektų („Chorų karai”, „2 minutės šlovės”, „X faktorius“) dalyvis, sužavėjęs ne tik žiūrovus, bet ir komisijų narius.

Vakarą vainikuos patriotinio roko grupė „Thundertale“. Šį kartą grupė atliks akustinę programą, kurios Lietuvos klausytojai dar nėra girdėję. Programa kurta grupės pasirodymams Afganistane ir Lietuvoje jos atlikti nebuvo planuota. Ji atkurta specialiai Muziejų nakties renginiui Trakų pilyje. „Mūsų muzika, jos pateikimas labai susijęs su karyba, – pasakoja grupės vokalistas Laurynas Baškys. – Gerbiame senas tradicijas, o lietuviai – karių tauta. Gal per pastaruosius amžius tapome daugiau žemdirbiai, bet didžiąją istorijos dalį buvome kariai, to negalima pamiršti. Trakai – neatsiejama Lietuvos karybos istorijos dalis, todėl prasminga, kad ši programa nuskambėtų būtent čia.“

Vidurnaktį renginio svečius ugnies magija užburs šokio ir ugnies studija „Čiutyta“,  ištikima folklorui ir jo interpretacijai. Renginio šurmulys nutils netrukus po vidurnakčio.

Programa

19.00 –  22.00  Amatų pristatymas

19.00   Vilniaus „Lėlės“ teatro vaidinimas „Lėlės ir dainos“

20.00  Brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ pasirodymas

21.00  Ansamblio „Vesenniaja sviriel“ („Весенняя свирель“, Maskva) koncertas

22.00   Art roko grupės „Insomnia Vera“  programa „Silentium“. Koncerto svečias – Dainotas

23.00   Roko grupės „Thundertale“ speciali akustinė programa

00.00   Šokio ir ugnies studijos „Čiutyta“  programa „Ta ta to“

 

Pilies kieme svečių lauks smuklė, nuobodžiauti neleis juokdarys, dirbs amatininkai.

Ekspozicijos menėse pasitiks dailininkas, raštininkas, knygrišiai,  šachmatais lošiantys dvariškiai, vitražų kūrėjai, vienuoliai ir kilnios damos. Rūmų terasoje veiks šaudykla.

Renginio metu vyks lobio ieškojimas, ekskursija po naktinę pilį.

Įėjimas: auka muziejui – 20 Lt suaugusiesiems,  10 Lt moksleiviams, studentams, senjorams

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.