KILKIM ŽAIBU XV: folklorinės šėlionės „Rasų su Žaibais“ šventėje

Per pačias Rasas vykstantis festivalis KILKIM ŽAIBU, žinoma, negali apsieiti be moteriško žavesio.

PERCIVAL SCHUTTENBACH 2

Rasų nakties šėlionėms į Lietuvą atvyksta viena siautulingiausių, šmaikščiausių ir drąsiausių folkroko eksperimentuotojų kompanija iš Lenkijos PERCIVAL SCUTTENBACH!

Susiformavote migdančiai liūliuojantį, dūsaujantį apie gėleles ir bernelius folkloro tematikos vaizdelį? Tuomet pašiurpsite,  PERCIVAL SCUTTENBACH merginos stiklą aižančiais balsais pristatys jums kerzais ištryptų rūtų darželių folklorinę poeziją, o jų užkrečiantis kvatojimas paliudys – linksmam lenkaičių folkroko siautuliui tikrai nėra ribų! Ir tai nėra blogo tono ženklas. Aukštus muzikinius išsilavinimus turintys grupės nariai skoningai išnaudoja liaudies kūrybą savo kuriamai muzikai. Grupė savo muzikoje jungia metalą, folklorą ir klasikinę muziką ir apibūdina tai kaip naująjį lenkišką folk metalo stilių. Juokaudami prideda, kad jiems nesvarbu, jog Lenkijoje niekada nebuvo senojo folk metalo stiliaus, bet argi tai ką nors keičia? „Tai „teisingas“ folk metalas“, – tvirtina muzikantai“.

Grupė išsiskiria iš panašios tematikos atlikėjų savo temperamentinga dvasia ir nesumaišoma muzika, kuri tiesiog pulsuoja gyvybišku gaivalu. Nėra prasmės pristatinėti grupės albumų ir jos istorijos. Apie tai turėsite laiko pagalvoti, kai ilsėsitės po siautulingų šokių prie Rasų nakties laužų…

PERCIVAL foto 3

Kitas kompanijos iš Lenkijos projektas, pavadintas tiesiog PERCIVAL, taip pat ne mažiau įdomus.

PERCIVAL projekto autoriai stengiasi atkurti ankstyvųjų Viduramžių slavų ir skandinavų kultūrines subtilybes, tradicijas, instrumentus ir muziką. Be abejo, tiksliai rekonstruoti anų laikų muziką neįmanoma. Klausytojams jie pateikia autentiškas melodijas su profesionaliomis improvizacijomis. Muzikantai įsitikinę, kad kiekvienas muzikantas tiek šiandien, tiek anuomet, yra kūrėjas. Tad improvizacijos tik dar labiau atskleidžia ankstyvųjų Viduramžių dvasią, sustiprina emociją.
PERCIVAL prieš penketą metų džiugino kariūnų širdis legendiniame karybos ir amatų festivalyje „Apuolė 854“, svečiavosi festivalyje KŽ-11, o šįkart savo biografijoje įsirašys ir festivalio KILKIM ŽAIBU XV jubiliejų!

Sen Svaja 3

Trečiasis kolektyvas skleidžiantis magiškus kerus „Rasų su Žaibais“ šventėje – tai lietuvaitės SEN SVAJA. Tai lietuvių eksperimentinio post-folkloro grupė. Senąsias lietuvių liaudies melodijas ir sutartines kolektyvas praturtina rytų, slaviškais ir akustinio džiazo motyvais. Kuriamoje muzikoje gausu įvairių tautų folkloro motyvų. Grupė linksta į šamanizmą – tai pastebima meditacinio atspalvio kūriniuose. Nebijantys eksperimentuoti SEN SVAJA vis drąsiau žengia teatrališkuoju keliu, o vieną iš svarbiausių muzikanto savybių atlikėjai įvardija artistiškumą. Iš prūsų kalbos pavadinimas ‘sen swajjais’ reiškia ‘su savais’. Šia prasme sujungdami baltų bei kitų kultūrų tradicijas ir muzikinį skambesį, atlikėjai tiki, kad „savas“, yra nebūtinai vien tas, kuris yra šalia, bet ir tas „kitas“, kurį paverti savu.

Šiuo metu festivalio bilieto kaina yra 105 Lt. Galioja akcija: „šeši bilietai už penkių kainą“! Perkant iš karto 6 bilietus, šeštas bilietas jums bus dovanojamas! Tokiu būdu vieno bilieto kaina bus 87,5 Lt.
Planuojantiems pirkti akcizinius bilietus patariame nedelsti. Akcijos laikas gali bet kada baigtis. Bilietai brangs.
Daugiau informacijos: www.kilkimzaibu.com
Draugaukime: www.facebook.com/kilkimzaibu

 

 

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.