Lietuvoje pirmą kartą koncertuos anglų roko pasididžiavimas – grupė „UFO“

Visada būna pirmas kartas! Pagaliau Lietuvoje išvysime žymiausią NSO (neatpažintą skraidantį objektą) – į mūsų šalį atvyksta legendinė anglų roko grupė “UFO”. Jau 45 metus gyvuojantis kolektyvas, padaręs įtaką daugeliui kitų garsių roko atlikėjų, surengs savo pasaulinio turo koncertą 2015 m. kovo 5 d. Vilniuje, „Forum palace“.

UFO

Bilietus į vienintelį grupės „UFO“ koncertą Baltijos šalyse nuo spalio 27 d. 10 val. bus galima įsigyti visose „Bilietai LT“ kasose ir internete.

1969 metų vasarą susikūrusi grupė iš pradžių vadinosi “Hocus Pocus”, bet netrukus jau buvo žinoma kaip “UFO”. Tokį pavadinimą jos įkūrėjai pasirinko vieno Londono klubo garbei, kuriam turi būti dėkingi už susitikimą su reikiamu žmogumi, padėjusiu pasirašyti greitą leidybinę sutartį su kompanija “Beacon Records”. “UFO” kūryba tapo savotiška jungiamąja grandimi tarp ankstyvojo hard roko ir vėliau suklestėjusio heavy metalo. Kai kurie sunkiosios muzikos ekspertai mano, kad “UFO” buvo tikrieji muzikinės srovės “New Wave Of British Heavy Metal” pradininkai. O pati grupė ilgainiui tapo tikra legenda. Tą patvirtina faktas, kad visas būrys žymių šios muzikos scenos atstovų, tarp kurių – “Iron Maiden” boso gitaristas Steve Harrissas, “Metallica” gitaristas Kirkas Hammettas, “Megadeth” frontmenas Dave Mustaine‘as ir daugelis kitų, grupę “UFO” vadina vienais didžiausių savo kūrybos įkvėpėjų. Tačiau ir nusipelnę roko gigantų titulo, šie muzikantai neužmigo ant laurų – jie reguliariai leidžia studijinius albumus ir rengia koncertines gastroles, kurios iki šiol kelia itin didelį klasikinio roko gerbėjų susidomėjimą.

Grupės “UFO” branduolį nuo pat jos susikūrimo sudaro 2 muzikantai – vokalistas Philas Moggas ir būgnininkas Andy Parkeris. Kiti du vėliau prisijungę ir dabartinėje jos sudėtyje esantys nariai yra gitaristas Vinnie Moore‘as ir klavišininkas bei ritmo gitaristas Paulas Raymondas. “UFO” gretose per 45 šlovingos karjeros metus grojo daug žymių muzikantų, jų tarpe – gitaristas Michaelis Schenkeris, klavišininkas Johnas Slomanas (grojo su „Uriah Heep“, Gary Moore‘u), būgnininkas Simonas Wrightas (grojo su „AC/DC“, Ronnie James Dio) ir kiti. Ne mažiau įspūdingas ir šio kolektyvo kūrybinis bagažas – net 21 studijinis, 14 koncertinių, 15 rinktinių ir 2 video albumai.

Kol kas paskutinis studijinis darbas “Seven Deadly” pasirodė 2012 metais. Bet šiemet vėl turime intrigą: jau paskelbta, kad grupė baigė įrašus ir 2015 metų pradžioje bus išleistas naujas studijinis albumas. Jo pristatymui grupė “UFO” rengia pasaulinį koncertinį turą, kurio metu 2015 m. kovo 5 d. pagaliau pirmą kartą lankysis ir Lietuvoje.

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.