RECOIL (koncertas)

 
Kas
RECOIL (koncertas)
When
Antradienis, gegužės 10, 2011
19:00 - Amžius neribojamas Buy Tickets
Where
Forum Palace (map)
Konstitucijos pr. 26
Vilnius, Lietuva
Other Info
Pagaliau visiems nenuilstantiems ir aktyviems „Depeche Mode“ fanams Lietuvoje bus atlyginta už jų ištikimybę ir tam tikra prasme iš dalies kompensuotas nusivylimas dėl prieš porą metų neįvykusio koncerto mūsų šalyje. Kompensacija laukia š. m. gegužės 10 d. Vilniuje, „Forum palace“ klube „Galaxy“, kur pirmą kartą mūsų šalyje savo pasirodymą surengs grupė „Recoil“.

Tikriems „depešų“ gerbėjams atskirai pristatinėti šio kolektyvo nereikia. „Recoil“ – tai elektroninės muzikos gerbėjams visame pasaulyje žinomas Alano Wilderio, buvusio ilgamečio „Depeche Mode“ nario, projektas. Jis gimė dar 1986-aisiais, kai buvo išleistas eksperimentinis dviejų dainų EP. Po dviejų metų pasirodė jau pilnametražis grupės albumas „Hydrology“, kuris kiek vėliau visų gerbėjų džiaugsmui buvo išleistas kartu su pirmuoju EP ir pavadintas tiesiog „Hydrology plus 1+2“.

Šie ankstyvieji „Recoil“ įrašai Alaną Wilderį atskleidė visam pasauliui kaip vieną iš elektroninės muzikos vystymo pionierių, panaudojusių paslaptingo „samplų“ technologijų pasaulio galimybes. Bet koks muzikai neabejingai bendruomenei pateikiamas Alano Wilderio darbas priverčia suklusti visą muzikinį pasaulį. Jį būtų galima pavadinti grupės „Depeche Mode“ skambėjimo dizaineriu, kurio profesionalumas buvo ir yra pripažintas visame pasaulyje.

Po vieno sėkmingiausių „Depeche Mode“ istorijoje albumo “Violator” įrašų, 1991 metais Alanas vėl grįžo prie “Recoil” projekto ir prie naujo jo albumo “Bloodline” įrašų. Vokalo partijas šiame albume atliko Douglas McCarthy, Toni Halliday ir Moby - pastarojo pagalba prodiusuojant albumą demonstravo jo gebėjimą lėtai kunkuliuojantį garsų mišinį persmelkti migdančia paranoja. “Bloodline” albume atsirado vietos ir pirmajam oficialiam „Recoil“ singlui „Faith Healer“ (Alex Harvey dainos perdirbinys), ir labai novatoriškam kūriniui „Electro Blues For Bukka White”.

1992-1993 metais Alanas Wilderis vėl užėmė sau įprastas pareigas grupėje „Depeche Mode“, kai ši įrašinėjo albumą “Songs Of Faith And Devotion”. Sulaukęs audringos pripažinimo reakcijos, albumas karaliavo populiariausiųjų sąrašuose JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir daugelyje kitų šalių. Ir nors „Depeche Mode“ pasiekė stulbinamų aukštumų, 1995 m. birželio mėnesį Alanas Wilderis priėmė sunkų, bet neišvengiamą sprendimą palikti vieną iš populiariausių ir įtakingiausių visų laikų D. Britanijos grupių, kurios neatskiriama dalimi buvo 14 metų.

Atsilaisvinęs nuo įsipareigojimų buvusiai grupei, 1996 metais Alanas pradėjo dirbti savo studijoje „The Thin Line“. Ten jis palaipsniui ir nuosekliai po kruopelytę sudėliojo naują darbą, kuris tapo kitu “Recoil” albumu “Unsound Methods” (1997). Įrašant šį albumą talkino Maggie Estep, Siobhan Lynch, Hildia Cambell, vėl prisijungė Douglas McCarthy. Įrašo skambesyje organiškai susipynė įvairūs sunkiai derantys muzikos žanrai – nuo trip–hopo iki gospelo. Alanas Wilderis prasitarė, jog tuo metu jis žavėjosi grupe “Massive Attack”.

2000 metais “Recoil” mums dovanojo albumą “Liquid”, kuriame buvo panaudotas pasaulyje pripažintos atlikėjos Diamanda Galas unikalus vokalas, gospelo choras ir pora žinomų Niujorko skaitovų. Alanas Wilderis tęsė ankstesnių albumų stilistiką, o naujajame skambanti muzika tapo lyg garso takeliu skaitovų tekstams. Pasaulio muzikos kritikai negailėjo pagyrų šiam darbui, kuris vėliau gavo „Charles Cros Grand Prix 2000“ apdovanojimą.

Po kelių metų pertraukos, 2007-aisiais, “Recoil” sugrįžo su penktu studijiniu albumu “subHuman”. Šį kartą Alanas bendradarbiavo su bliuzo atlikėju Joe Richardsonu iš Luizianos, panaudodamas jo unikalius komentarus apie konfliktus, religiją, kalėjimą ir asmeninius išgyvenimus. O anglų dainininkės Carla Trevaskis, anksčiau bendradarbiavusios su tokiomis grupėmis kaip „Apollo 440“, „Portishead“ ir „Eurythmics“, poroje naujojo albumo kompozicijų atliktos vokalo partijos suteikė jam ypatingo žavesio.

Ir pagaliau 2010 metais pasirodė kol kas naujausias “Recoil” albumas – rinktinis diskas “Selected”. Jame pateikiami kitokie žinomiausių kūrinių iš ankstesnių albumų variantai, o specialiame albumo leidime „Selected–Remixed“ – alternatyvios geriausių ”Recoil” kompozicijų versijos.

Iki paskutinio albumo pasirodymo “Recoil” buvo išskirtinai studijinis projektas. Ir tik 2010 metais Alanas Wilderis apsisprendė pirmą kartą išvažiuoti į koncertinį turą.

« Back to the calendar

 
 
 

0 Komentarai

Galite būti pirmuoju pakomentavusiu.

 
 

Parašykite komentarą