Velnio Akmuo 2012: norvegiškų tradicijų tęsėjai KAMPFAR

„Velnio akmuo“ bei Norvegijos Karalystės ambasada pristato vieną reikšmingiausių renginio svečių. Tai jau beveik dvidešimt metų gyvuojantis norvegų sunkiosios scenos pasididžiavimas KAMPFAR.

Norvegiško black metalo ir senosios skandinaviškos kultūros sintezė

Galima drąsiai teigti, jog 1994-aisiais susikūrę KAMPFAR laikosi ant dviejų stabilių kultūrinių masyvų, vienodai svarbių grupės kūrybinei raidai. Pirmasis – senoji skandinavų mitologija bei Norvegijos istorija. Antrasis – šių laikų, bet jau legendiniu vadinamas fenomenas – Norvegijos black metalo tradicija. Kitaip tariant, KAMPFAR į tikro šiaurietiško black‘o formą įvelka savo senosios kultūros fragmentus. Ir tą daro įdomiai, kokybiškai ir šiuolaikiškai.

 

Įkvėpimo šaltinis – gamta

Daugybė pagoniškosios pakraipos muzikos kūrėjų teigia jaučiantys itin stiprų ryšį su gamta ir mini ją kaip pagrindinį įkvėpimo šaltinį. Tačiau toli gražu ne kiekvienas toks menininkas ryžtasi visą albumo kūrimo laiką praleisti trobelėje atšiauriuose Norvegijos kalnuose. Būtent didinga kalnų erdvė tapo prieglobsčiu naujausiojo KAMPFAR darbo „Mare“ kūrybai. To pasekmė – graibstomos albumo kopijos bei neabejotinai pasiekta grupės kūrybos viršūnė. Pasak KAMPFAR lyderio Dolk, albumai iki „Mare“ buvo tarsi bridimas į vandenį iki kelių, o dabar KAMPFAR išplaukė į vandenyną.

Nestinga ir merginų dėmesio

Tikriausiai neįprasta, kad pagan black metalo grupės lyderis būtų merginas žavintis širdžių ėdikas. Tačiau KAMPFAR atveju būtent taip ir yra. Pats to nesiekdamas, Dolk yra ne kartą patekęs į dviprasmiškas situacijas, vienaip ar kitaip susijusias su moterimis. Čia būtų galima paminėti ir koncertą viename Paryžiaus striptizo klube, ir netikėtą incidentą Lenkijos pasienyje, kur moteriškosios lyties pasienietės, Dolk žodžiais tariant, besišypsodamos beveik visiškai nurengė muzikantus prieš suteikdamos jiems leidimą kirsti sieną. O ką jau kalbėti apie šviesiaplaukio pomėgį koncertuoti be marškinėlių, taip demonstruojant įspūdingą tatuiruotę (ant Dolk pilvo puikuojasi didžiulis grupės logotipas).

„Velnio akmenyje“ pasirodys Norvegijos Karalystės ambasados dėka

Norvegijos Karalystės ambasada – vienas svarbiausių renginio partnerių. Tik su jos pagalba ankstesniuose festivaliuose jau yra sugrojusios tokios grupės kaip MAYHEM bei SUSPERIA. Šiemet „Velnio akmuo“ dėkoja ambasadai už galimybę į Lietuvą pakviesti KAMPFAR – dar vieną aukšto lygio kolektyvą, kuris mūsų šalyje koncertuos pirmą kartą.

Bilietai į festivalį

Bilietus į festivalį galima įsigyti festivalio svetainėje www.devilstone.net. Bilieto kaina: 80 Lt. Bilietus taip pat platina „Tiketa“. Juos galima įsigyti internetu www.tiketa.lt arba visose „Tiketa“ kasose. Bilietai brangs.

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.